E-Okul Mebbis

2018 Yılı Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Takvimi Yayınlandı mı?Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) 2018 yılı iller arası yer değiştirme takvimini yayınladı. İl dışı atama başvuruları ve atama başvurularının sonuçları için bakanlık duyuru yayınladı.

2018 il dışı atama takvimi açıklandı, il dışı yer değiştirme başvuru tarihleri

MEB personeli (öğretmen) 2018 yılı atama ve yer değiştirme işlemleri ile ilgili İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından Mayıs 2018 tarihinde duyuru yayınlandı. Yayınlanan duyuruya göre 2018 İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme takvimi ile birlikte İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme takvimi de yayınlandı.

İL DIŞI ATAMA BAŞVURULARI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan atama yer değiştirme takvimine göre 2018 yılı il dışı atama başvuru tarihleri Haziran 2018 olarak açıklandı. İller arası yer değiştirme başvuru sonuçlarının açıklanması ise Haziran 2018 olarak açıklandı. MEB tarafından yayınlanan atama takviminde ilişik kesme işlemleri için bir açıklama yer almadı.

2018 Yılı Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Takvimi

2018 yılı öğretmenlerin iller arası yer değiştirme atama takvimi için TIKLAYINIZ

Öğretmenlerin atama ve yer değiştirme işlemleri duyurusunda geçtiğimiz haftalarda açıklanan 2018 il içi atama başvuru takvimi de yer aldı. Mayıs 2018 tarihinde başlayacak olan il içi yer değiştirme başvuruları Mayıs 2018 tarihinde sona erecek. İl içi atama sonuçları Haziran 2018 tarihinde sona erecek. 2018 iller arası yer değiştirme takviminin yayınlanmasından sonra Milli Eğitim Bakanlığının bu hafta içinde 2018 il dışı atama kılavuzu yayınlanması bekleniyor.

Konular