E-Okul Mebbis

MEB e-Yaygın Ön Kayıt İşlemleri için TıklayınMEBBİS e-Yaygın Ön Kayıt İşlemleri için Buraya Tıklayınız

MEB e-Yaygın Otomasyon Sistemi Giriş için Tıklayınız


Kurs Ön Başvuru formu doldurmadan önce bilmeniz gerekenler;

1. Elektronik ortamda Dolduracağınız bu form ön başvuru olarak kaydedilmektedir.

2. Ön başvuru formu dolduran kursiyer adaylara başvuruda bulundukları kurs açılmadan önce formda belirttikleri cep telefonuna SMS yolu ile kurs kesin kayıt işlemleri için yapılacak toplantıya çağrı mesajı gönderilecektir.

3. SMS ile belirtilen toplantıya katılmayan adaylar elektronik ortamda form doldurmuş olsalar dahi kursa kesin kayıt işlemi yapılmayacaktır.

Kurslarımız e yaygın sisteminde kayıtlı olduğundan başlayan bir kursa yeni kursiyer kesinlikle eklenemez.Toplantıya mutlaka katılarak adayların kurs öğreticisine kayıt için gerekli bilgilerini vermeleri gerekmektedir.

4. Elektronik ortamda form dolduran adaylara gönderilen mesajların ulaşmaması adayların sorumluluğundadır.Kayıtlı telefon numaralarına Merkezimizce mesaj gönderilmektedir.

5. Ön başvuru formu dolduranlar sıraya alınmakta olup.Kurs açıldıkça yeter kursiyer sayısı kadar aday toplantıya çağrılmaktadır.

6. Talep fazla olan ve süresi uzun olan kurslarda adayların kursa çağrılmak için bekleme süreleri uzayabilmektedir.

Örnek. Bilgisayar kullanımı kurslarına yoğun talep olduğundan ve sınıflarımızda 12 şer kişiye eğitim verilip bir kursun 2 ay sürdüğü göz önüne alındığında adaylar form doldurduktan sonra sıralarının gelmesi süreci uzayabilir.

7. Kurslarımızın devam zorunluluğu vardır.Devam sınırını aşmayan ve değerlendirmelerden başarılı olanlar, kurs sonunda M.E.B onaylı
sertifika almaya hak kazanırlar.Devamsızlık ya da modül bazında başarısızlık nedeniyle sertifika alamayanlar, transkript alarak aynı kursa tekrar başvurarak devamsız yada başarısız oldukları modülleri alarak tamamlayabilirler.

8.Telefondan ön başvuru alınmamaktadır.