E-Okul Mebbis

EBA Öğretmen Şifremi Unuttum! Nasıl Alırım?Eğitim Bilişim Ağı ( EBA ) öğretmen ve öğrenciler için geliştirilen sosyal bir eğitim platformudur. Sistem girişi yapmak için EBA ya da MEBBİS girişlerini kullanın.Peki EBA Öğretmen girişini nasıl yapabilirim? Şifremi unuttum!..

EBA Öğretmen giriş şifremi nasıl alırım? İlgili sayfaya ulaşmak için buraya tıklayınız

EBA Giriş için Buraya Tıklayınız


MEB tarafından okullarda başlatılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları'nda (e-kurs) görev almak isteyen öğretmenlerin MEBBİS üzerinden e kurs kaydı yaptırması gerekiyor. Peki MEBBİS üzerinden e kurs için öğretmen başvuruları nasıl yapılır? Detaylar sayfamızın devamında.

MEB, Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) üzerinden e-kurs öğretmen başvurularının nasıl yapılacağı ile ilgili bir e kılavuz yayınladı. Kadrolu öğretmenlerden bu kurslarda görev almak isteyenler MEBBİS üzerinden yayınlanan e kılavuz sayesinde e-kurs kayıtlarını kolayca yaptırabilecekler. MEBBİS üzerinden yayınlanan e kılavuz görüntülemek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz!

EBA E Kurs Girişi Yapmak için Tıklayınız

MEBBİS Öğretmen Girişi Yapmak için Tıklayınız


Kurs dönemleri ne zaman?

Destekleme ve Yetiştirme Kursları I.dönem, II.dönem ve III. dönem (yaz kursları) olmak üzere üç dönemde açılır.

I.dönem kursları Ekim ayının ilk haftası başlar ve yarı yıl tatiline kadar devam eder.

II.dönem kursları derslerin başladığı ikinci yarıyılda başlayarak okulların kapanmasına kadar devam eder.

III.dönem kursları, okulların kapanmasıyla birlikte ders yılı bitiminden bir sonraki eğitim-öğretim yılı okulların açılışına kadar olan sürede açılır.

EBA öğretmen şifresi nasıl alınır?

Tüm Resmi Okullar ve İlçe ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri MEBBİS sayfasına ulaştıktan sonra'' Yönetici Modülüne'' giriş yapın.

Yönetici Modülüne giriş yapıldığında; İlgili yerler doldurulacak ve açılan pencere de sağ kısımda kuruma ait olan DynEd şifresi almak için uyarı yazısının üzerine gelinecek ve ardından işlem gerçekleşecektir.

Kurum şifresini aldınız.

- Elinizdeki şifre İl veya İlçe şifresi ise sadece bu kısımlarda gözlem ve değerlendirme yapmak için kullanabilirsiniz herhangi bir müdahalede bulunamazsınız.

- Bu şifreyi sadece ilgili kişiler ile paylaşımı mümkündür.